Staň sa dobrovoľníkom!

Maratónsky víkend bude oslavou pohybu vo všetkých formách. Množstvo sprievodných aktivít a samotné súťaže sú pre nás veľkou organizačnou výzvou. Poteší nás, pokiaľ sa práve TY rozhodneš aktívne zapojiť a pomôcť vytvoriť pre pretekárov i ostatných návštevníkov skvelé prostredie, kam sa budú vždy radi vracať aj v ďalších ročníkoch.

Štartový a cieľový servis - to je miesto silných emócií. Na úplnom začiatku behu, keď sa každý bežec viackrát poriadne nadýchne, sústredí a viacerí si ešte vôbec neuvedomujú. čo ich čaká. No a na samom konci tejto cesty, keď sa vysilenie a únava strieda so snahou usmiať sa a kde už každý hrdo dvíha hlavu na zanak toho, že to dokázal. Buď práve tu súčasťou tejto atmosféry.

Traťový servis - smerníci na trati, bez ktorých to naozaj nejde. Je super byť na štarte. Je perfektné byť v cieli. Toto je ale presne to miesto, kde to častokrát bežec najviac potrebuje. Povzbudenie, potlesk, ťapnutie rukou. Každý bežec vie, že bez povzbudenia by to možno práve na miestach bez divákov vzdal. "Len na chvíľu si sadnem, zastanem,..." Keď svojmu blízkemu pomôžeš práve ako smerník na miestach, kde to možno vôbec nečaká, vieš, že úspešne dobehne do cieľa. Vieš to. Štart aj cieľ sú super pre fanúšikov. Trať, to je ale najsuper pre každého účastníka. Pomôž z prvého radu! Buď práve tu!

Traťový servis - občerstvovacia stanica, bežecké koridory. Je to zábava pre skupinku priateľov, kolegov z práce. Každý kolektív, ktorý takto pomôže, má ale aj zodpovednosť. Je to perfektná príležitosť a taký malý test zladenia sa v skupine ľudí. "Ja podám vodu, ty ovocie. Ja sa postavím sem, bude to lepšie, ty zase pomáhaj z druhej strany". Je to tímová práca. Súhra je veľmi dôležitá. Preto ak chceš byť priamo tu, prihlás celý svoj tím. Nebudeme Vás rozdeľovať, môžete byť celý čas spolu. Možno viac, ako ste kedy spolu boli :)

Doprava a stavanie - toto je úžasná príležitosť vnímať priestor ešte predtým, ako sa naplní stovkami ľudí. Všetko postaviť, prenisť, umiestniť, pripraviť. Toto je najkreatívnejšia práca zo všetkých, pretože tak, ako to postavíme, tak to v čase pretekov bude. Začíname pár hodín pred prvým štartom. potom si môžeš dať pauzu, len tak vnímať atmosféru pretekov, fandiť. Po polnočnom ohňostroji na záver znova vstaneme a všetko, čo sme postavili, opäť demontujeme. Pri tejto záverečnej kapitole je vždy najviac zábavy, rozprávame sa o tom, čo bolo najlepšie, čo sa podarilo menej, čo by sme mohli urobiť inak. A odchádzame z miesta činu, ako keby tu pred pár hodinami ani nič nebolo. Pomôcť pred a po podujatí sa rozhodne oplatí. Rozhodne.

Prihláška Koordinátori
Maratónska kalkulačka
Prepočítaj si tempo, rýchlosť alebo výsledný čas
km, m
Tempo min, sec
Rýchlosť km/h
Čas hod, min, sec
© Marathon Banska Bystrica s.r.o. 2017 Všetky práva vyhradené. Obsah stránky je chránený autorským právom. Bez výslovného súhlasu majiteľa autorských práv nie je povolené kopírovať, pozmeňovať alebo šíriť akúkoľvek časť stránky, ako napríklad textový obsah, obrázky, ikony, súčasti kódu stránky, uložené súbory a podobne.Pre viac podrobností nás kontaktuje tu