Marathon BB Team

37 bežcov Marathon BB Teamu na domácom maratóne
08.09.2014

Tretí ročník maratónskeho podujatia potvrdil pre Banskú Bystricu počtovo tretiu pozíciu medzi slovenskými maratónskymi podujatiami. Na štart sa postavilo 750 bežcov z desiatich krajín, celkovo počas hlavného behu bežalo 1062 bežcov a spolu s detskými behmi sa počas maratónskeho víkendu Banskobystrického maratónu predstavilo 1722 bežcov.
Hlavnú maratónsku kategóriu mužov vyhral Keňan bežiaci vo farbách maďarského Benedek Teamu Dennis Mwanzia Musau. Medzi ženami po tretí raz za sebou zvíťazila (vyhrala všetky ročníky v Banskej Bystrici) Chorvátka Marija Vrajic (AK Maksimir). Polmaratónsku porciu najlepšie spomedzi bežcov zvládol Anatoliy Malyy (Malyy Team). Ten dosiahol slušný čas 1:12:29 a o 68 sekúnd odsunul na druhú pozíciu vlaňajšieho víťaza Róberta Valíčka. Ženskú polmaratónsku trať najrýchlejšie absolvovala Petra Fašungová z VŠC Dukla Banská Bystrica. Tretia dobehla Lucia Kamenská z domáceho Marathon BB Teamu.
Z bežcov Marathon BB Teamu sa na domácej trati predstavilo sedem maratóncov a tridsať polmaratóncov. Trojhodinovú hranicu atakoval Martin Volenský, Edmund Pavlík sa oproti minulému roku zlepšil o štvrť hodiny, Milan Černek si pripísal výborné 6.miesto vo svojej kategórii, Ľubomír Hrmo aj po zranení zaostal za hranicou troch hodín len o 52 sekúnd a bol to jeho 96 maratón. Pavol Blažek stihol na prvej polke dokonca robiť tempo vodiča.
Medzi polmaratóncami skončil Lukáš Fečko na 8.mieste, Matej Tabak bežal spolu so svojou manželkou Lenkou a pomohol jej zlepšiť osobák o minútu a pol, Ladislav Abrahám v rámci majstrovstiev Slovenska rezortu ministerstva obrany skončil šiesty, Ján Ľupták skončil vo svoje kategórii na výbornom druhom mieste a Zuzky Šikulová a Barthová zvládli úlohu tempo vodičiek na limit 2:00.

Čas hod, min, sec
© Marathon Banska Bystrica s.r.o. 2017 Všetky práva vyhradené. Obsah stránky je chránený autorským právom. Bez výslovného súhlasu majiteľa autorských práv nie je povolené kopírovať, pozmeňovať alebo šíriť akúkoľvek časť stránky, ako napríklad textový obsah, obrázky, ikony, súčasti kódu stránky, uložené súbory a podobne.Pre viac podrobností nás kontaktuje tu