Marathon BB Team

Invázia bežcov Marathon BB Teamu na Sliači
08.05.2014

Členitá trať v okolí sliačskych kúpeľov preverila skoro 600 bežcov, pre ktorých bola pripravená zaujímavá krosová trasa. Ženy sa popasovali s 8-kilometrovou trasou, muži mali porciu dlhšiu ešte o ďalších štyri a pol kilometra. Náročný terén potrhal štartové pole a na jeho čele sa udržali len skúsení bežci. Medzi mužmi zvíťazil účastník dvoch olympijských hier (Atlanta, Sydney) Robert Valíček s Obal servis Košice. Ten svoju konkurenciu striasol už na úvodných kilometroch: “Trať bola výborná a ja som si víťazstvo po dlhej súťažnej pauze užil, keď už som už mal chuť pretekať. Prvé kilometre som bežal s Tomášom Kubejom, ktorému som dokázal ujsť na piatom kilometri. Rozložil som si dobre sily a potom som si až do cieľa bežal svoje tempo.“ Spomedzi bežcov Marathon BB Teamu skončil najlepšie na 12.mieste Martin Volenský. Spokojný so svojím vystúpením bol aj Dušan Palyo, ktorý dobehol na 77. priečke: “Pamätal som si, že treba na začiatku troška spomaliť, netreba prepáliť ten začiatok. V úvode som sa ťahal za inými bežcami a postupne som stupňoval tempo. Keď som videl, že mi nohy nestvrdli, tak som mohol záver naplno rozbaliť.“ V kategórii mužov do 49 rokov skončil na výbornom 5. mieste Dušan Pánik, na veľmi peknom 13. mieste dobehol Milan Černek: “Ja som tu prvý rok a som milo prekvapený. Trať bola fantastická, ľudia pri trati povzbudzovali. Mám z toho výborný pocit, bežalo sa mi fantasticky a som spokojný.“
V ženskej kategórii zvíťazila slovenská reprezentantka v orientačnom behu Lucia Steigrová. Tá zvíťazila ešte suverénnejšie ako Valíček v mužskej kategórii, keď druhá Lucia Kamenská z Marathon BB Teamu mala na ňu v cieli manko vyše jeden a pol minúty. Pretekárka ŠK Hadveo BB Lucia Steigrová si tak v cieli mohla s prehľadom užiť pocit víťazstva: “Vychutnávala som si tento pretek, nádherný terén, výborné počasie a aj keď sa trošku pošmýkalo, bolo to skvelé. Prvý kilometer sme spolu bežali prvé tri bežkyne, potom niekde v polovici trate som sa odpútala a posledné dva kilometre som už bežala sólo.“ Bežkyne Marathon BB Teamu tiež dokázali pozbierať niekoľko umiestnení v prvej desiatke. Lucia Kamenská skončila v hlavnej kategórii druhá, Lenka Tabaková desiata, Diana Švédová v kategórii nad 35 rokov obsadila 5. miesto a Zuzana Šikulová 9. priečku.

Čas hod, min, sec
© Marathon Banska Bystrica s.r.o. 2017 Všetky práva vyhradené. Obsah stránky je chránený autorským právom. Bez výslovného súhlasu majiteľa autorských práv nie je povolené kopírovať, pozmeňovať alebo šíriť akúkoľvek časť stránky, ako napríklad textový obsah, obrázky, ikony, súčasti kódu stránky, uložené súbory a podobne.Pre viac podrobností nás kontaktuje tu