Marathon BB Team

Košice oslavovali jubileum a Marathon BB Team pri tom nechýbal!
07.10.2013

Košický Medzinárodný maratón mieru sa dožil svojho 90. ročníka a veľké jubileum oslávil vo veľkom štýle. Na štart všetkých disciplín sa postavilo 9500 bežcov a kvalitné časy v mužskom maratóne i rekord v ženskej časti preteku musel organizátorov potešiť. Počasie, ktoré bežcov pár dni pred štartovým výstrelom postrašilo mínusovými teplotami, vyšlo takmer ideálne a tak sa každý mohol na trati snažiť o svoj osobák. Plný očakávaní, ale aj športových ambícii sa do Košíc vybral aj náš Marathon BB Team.
Už počas cesty do Košíc vládla výborná atmosféra a keď sa postupne miesta zaplnili aj ďalšími bežcami z okolia Zvolena či Lučenca, cestovali sme už v kompletnom zložení. Po ubytovaní, už priamo v Košiciach, sme ešte v sobotu stihli aj registráciu a pasta party. Práve cestovinky sklamali asi najviac: najskôr sme si museli vystáť dlhú radu, aby sme následne zistili, že porcia cestovín je vhodná skôr ako detská a nie pre maratónca, ktorého má zasýtiť pred výkonom. Po pošteklení žalúdkov sme si tak išli športové ambície, ale aj energiu ešte doplniť potrebným prísunom energie, čo sme zároveň využili aj na utužovanie kolektívu. Príjemné posedenie splnilo účel a správne navnadilo na deň D. Po ranných prípravách sme sa už presunuli na štart, kde každý dychtivo čakal štartový výstrel, aby sa naplno ukázal na slávnych pretekoch, ktoré sú vhodnou bodkou za dlhou sezónou.
Marathon BB Team postavil aj štafetu, ktorá maratónsku trať zdolala v čase 3:42:01 a tešila sa zo 49. miesta. Štvorica Zuzana Šikulová, Jaroslava Kružlicová, Branislav Vilmon a Majka Blažeková si z nástrahami trate poradila aj napriek zraneniu Zuzky Šikulovej, ktorej výkon limitovalo boľavé koleno. To nakoniec skončilo aj v opatere zdravotníkov.
Na polmaratónskej trati medzi ženami kvalitný výsledok dosiahla Lucia Kamenská. Tá skončila celkovo štvrtá a spomedzi Sloveniek dokonca na skvelom treťom mieste. Osobák si dokázala vylepšiť Tatiana Jakubcová, ktorá bola po dobehu do cieľa s jeho kvalitou pozitívne šokovaná. Na polmaratónskej trati medzi mužmi sa vysoko v celkovom poradí zapichli Martin Volenský a Ladislav Abrahám. Laco po troch polmaratónoch, na ktorých nebol spokojný s časom tentoraz zvolil dobrú taktiku a do cieľa dobehol v osobnom rekorde. Svoj osobák zlepšil o takmer sedem minút aj Matej Tabak a dobre mu v tejto štatistike sekundoval aj Ivan Kredatus. Na svoj prvý maratón sa odhodlal Lukáš Fečko. Ten síce 3 hodiny nepokoril, no za svojim cieľom zaostal len o 45 sekúnd s čím mohol byť tiež spokojný. Zdravotné problémy nedovolili maratónsku trať dokončiť Romanovi Halajovi ani Jánovi Ľuptákovi. Zaujímavý súboj svokor-zať priniesla tá istá trať v podaní dvojice Pavol Blažek - Michal Jamrich. Celú trasu dvojica bežala spolu, aby v závere svokrovi zať ušiel o niekoľko sekúnd.  Vlasto Lalík odbehol svoj druhý maratón a oproti Bystrici sa zlepšil o úctyhodných 15 minút. Na maratónsku trať si po prvýkrát trúfla aj Evka Donovalová. Tá ju nielenže zvládla, ale posledné kilometre si vychutnávala s úsmevom na perách a dokonca rozprávala a žartovala aj so svojimi spolubežcami. Konečná bilancia 20 bežcov - 11 osobných rekordov takmer nadoraz naplnila športové ambície našej výpravy a bodka za sezónou bola nádherná.

Výsledky Marathon BB Teamu na 90. ročníku MMM v Košiciach:
Kategória maratón muži:
63. Lukáš Fečko         3:00:45
101. Roman Priesol     3:12:39
431. Miroslav Štrba     4:02:47
432. Vlastimil Lalík      4:03:06

Kategória M40:
226. Ján Michelík        3:49:34

Kategória M50:
37. Pavol Blažek          3:22:36

Kategória maratón ženy:
81. Eva Donovalová    5:14:38

Kategória polmaratón muži:
50. Martin Volenský   1:24:00
83. Ladislav Abrahám 1:27:27
165. Matej Tabak        1:32:57
246. Ivan Kredatus      1:37:24
1016. Ján Sýkora         1:58:00

Kategória polmaratón ženy:
4. Lucia Kamenská      1:27:35
61. Tatiana Jakubcová 1:48:28
139. Elena Lenártová   1:56:51

Štefeta 4x 1/4:
49. Marathon BB Team           3:42:01

Maratónska kalkulačka
Prepočítaj si tempo, rýchlosť alebo výsledný čas
km, m
Tempo min, sec
Rýchlosť km/h
Čas hod, min, sec
© Marathon Banska Bystrica s.r.o. 2017 Všetky práva vyhradené. Obsah stránky je chránený autorským právom. Bez výslovného súhlasu majiteľa autorských práv nie je povolené kopírovať, pozmeňovať alebo šíriť akúkoľvek časť stránky, ako napríklad textový obsah, obrázky, ikony, súčasti kódu stránky, uložené súbory a podobne.Pre viac podrobností nás kontaktuje tu